No i stało się, telefon uderza o ziemię, zmuszając właściciela do odpowiedzi na pytanie: co teraz, wymiana szybki czy dotyku? Brzmi znajomo ta sytuacja? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, a do tego zastanawiasz się nad zmianą pękniętej szybki lub wyświetlacza, przeczytaj niniejszy tekst. Dowiesz się z niego, co bardziej się opłaca: wymiana szybki czy wyświetlacza?
Wymiana szybki czy dotyku – czy pajęczyna na ekranie to koniec telefonu?
Zacznijmy od tego, że jeśli po uderzeniu w telefonie nie działa dotyk, to miałeś pecha. Bowiem, w większości przypadków zbita szybka nie powoduje utraty dotyku w komórce. W przypadku gdy urządzenie nie reaguje na sunący po ekranie palec, jesteś zmuszony do wydania większej kwoty pieniędzy, wymieniając oba elementy.
Jeżeli jednak możesz, mimo pajęczyny na wyświetlaczu, obsługiwać urządzenie, odetchnij spokojnie. Bowiem, twoją komórkę czeka tylko zmiana szybki. Wiąże to się z dwoma najważniejszymi korzyściami. Wymieniając szybkę pozostawiasz w urządzeniu oryginalny ekran. Stąd wyświetlane kolory są identyczne jak przed wypadkiem. Po drugie, podświetlenie ekranu pozostaje takie samo. A cała naprawa kosztuje Cię tylko koszt zamiennika oraz doliczoną przez naprawiającego robociznę.
Wymiana szybki czy dotyku – czy warto robić to samemu?
Tu pojawia się kolejne pytanie, czy warto samemu próbować wymienić szybkę? Odpowiedź brzmi krótko. Nie warto, jeśli nie posiadasz wiedzy i doświadczenia w naprawie telefonów, a chcesz korzystać ze swojego urządzenia.
W przypadku wymiany całego wyświetlacza portfel właściciela czeka większe wyzwanie. Często cena firmowego panelu jest bardzo wysoka w stosunku do ceny telefonu. Oczywiście, można zastąpić oryginalny wyświetlacz komórki zamiennikiem, ale należy wtedy liczyć się z utrudnieniami w postaci: niższego nasycenia kolorów, kiepskiego podświetlenia i gorszej responsywności.